Sirk Okulu

Bir sirk (Türkiye Sirki) insana neler öğretebilir ? 

Sirk denince aklına hayvanların ateşli çemberden geçmesi gerektiğini düşünenlere hiç bi şey öğretemez. 

Fakat bir sirk; hem çalışanlarına hem çevresine hemde halk a çok büyük şeyler öğretir. 

Şimdi bunu üç başlıkta inceleyelim.

Çalışan personel: Öncelikle her türlü iş makinesi ve araç kullanmayı, uçmayı, elektrikli ve elektronik eşyalar hakkında bilgiyi ve beceriyi, yabancı dilleri ve kültürleri, farklı kültürlere saygıyı, çevre bilinci ve toplum ahlakını, binlerce farklı show tekniği ve gösteriyi, her türlü tamirat ve tadilat işini, insanlarla nasıl iletişime geçileceğini, ortak karar almayı, ekip çalışmasını, imkansız diye bir kavramın olmadığını sadece sıkı ve çok çalışma ile her şeyin başarılabileceğini, engelleri ortadan kaldırmayı, arkadaşlığı ve dostluğu, kısaca okulların ve üniversitelerin öğreteceği her şeyi uygulamalı ve tam zamanlı olarak öğrenir. 

Halk: Gösteri ve sirk hakkındaki tabularını yıkmayı, hayvanları kullanmadan ve eziyet etmeden de gösteri yapılabildiğini, çocuklarımıza nasıl bir gelecek bırakmamız gerektiğini, gülümsemenin verdiği pahabiçilemez hazzın paylaşıldığında ne kadar da kuvvetli bir etki yarattığını öğrenir.

Sirk çevresi: Farklı kültür ve değerlerdeki çok sayıda insanın nasıl bir arada kavga etmeden yaşayabildiğini, engellilere, gazilere, şehit ailelerine olan minneti, çevredeki esnafın ve ortamın sirk gelince nasıl canlandığını, çocukları sevmenin ve onlara güzel dakikalar armağan etmenin büyüsünü , doğaya ve hayvana verilen değeri öğrenir. 

Toparlamak gerekirse TÜRKİYE SİRKİ çoğu eğitim ve öğretim kuruluşunun yapmaya çalıştığını tek başına yapan bir kurumdur. Profesyonel teknik ekip, ekipman ve sanatçı kadrosu ile ufkunuzu açacak futuristik bir yapıdır. 

Onlar konuşur biz yaparız tarzında değilde ,  onların konuştuğu bizim için ilham kaynağıdır diyen bir kuruluştur...

© Copyright 2018 | Mucizeler Sirki Tüm hakları saklıdır.